YABANCILAR İKAMET TEZKERESİ VE OTURMA İZNİYABANCILAR DANIŞMANLIK TURİZM TİC. LTD. ŞTİ.

BİR YILLIK ÇALIŞMA İZNİNİZ BİZDEN, ÇALIŞMAK SİZDEN

YABANCILAR ÇALIŞMA İZNİ İÇİN SİZİ BEKLİYORUZ.

       (0 212)  572 86 77      bilgi@yabancilar.com.tr

YABANCILAR ÇALIŞMA İZNİ YURT İÇİ

YABANCILAR ÇALIŞMA İZNİ YURT İÇİ MÜRACAATLARI

YURT İÇİNDEN YAPILACAK YABANCILAR ÇALIŞMA İZNİ BAŞVURULARI (YABANCININ TÜRKİYEDE İKAMET TEZKERESİ  BULUNMASI HALİNDE VEYA MEVCUT YABANCILAR ÇALIŞMA İZNİNİN UZATILMASI TALEPLERİNDE)


• Türkiye’de ikamet eden ve en az altı ay süreli geçerli ikamet izni olan (Öğrenciler hariç) yabancılar veya bunların işverenleri yabancılar içalışma izni ilk müracaatlarını veya yabancılar çalışma izni süre uzatım başvurularını doğrudan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına yapabilirler.


•  Yabancıların, Yabancılar Çalışma İzni başvurularının elektronik ortamda yapılması ve kağıt ortamında imzalanarak Yönetmelik ekinde belirlenen diğer belgelerle birlikte şahsen veya posta ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına ulaştırması gerekmektedir.


• İşverenin söz konusu yabancıyı çalıştırmak üzere ikamet tezkeresi süresi içerisinde, e-devlet’e giriş yaparak, yabancılar çalışma izni online başvuru yapması gerekmektedir.  Yabancılar çalışma izni Online başvuru tamamlanarak çıktısı alınarak işveren yetkilisi ve yabancı şahıs tarafından imzalanacaktır.  Yabancılar Çalışma izni başvuru formu ve müracaat için gerekli diğer belgeler süresi içerisinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına gönderilmesi gerekmektedir.


•  Yabancılar Çalışma İzni Başvuru sonucu online ve yazılı olarak  bildirilir.


• Yabancılar Çalışma İzni belgesini alan yabancıların,   ikamet tezkeresi almak üzere İçişleri Bakanlığına (İl Emniyet Müdürlüklerine) başvurmaları zorunludur. Aksi halde yabancılar çalışma izni geçerlilik kazanmayacaktır

YASAL UYARI

E-DEVLET ŞİFRESİ UYARISI!


e-devlet şifrenizi kimseye vermeyiniz!
E-devlet şifresi size özel bir şifredir. Lütfen şifrenizi kimseye vermeyiniz. E-devlet şifreniz kullanılarak, sizin bilginiz dışında pek çok işlem yapılabilir.
Firmamız çalışma izni işlemlerinde kendisine ait olan Kurumsal e-devlet şifresini kullanmaktadır. Hiç bir zaman sizin e-devlet şifrenizi istememektedir.
KAMPANYALAR

ÇALIŞMA İZNİ ALDIĞIMIZ MÜŞTERİLERİMİZİN ÇALIŞMA AMAÇLI İKAMET TEZKERELERİNİ ÜCRETSİZ YAPIYORUZ

HERKESE 1 YILLIK İKAMET TEZKERESİ. TIKLAYIN SİZİN DE İKAMET TEZKERENİZ OLSUN