YABANCILAR İKAMET TEZKERESİ VE OTURMA İZNİYABANCILAR DANIŞMANLIK TURİZM TİC. LTD. ŞTİ.

BİR YILLIK ÇALIŞMA İZNİNİZ BİZDEN, ÇALIŞMAK SİZDEN

YABANCILAR ÇALIŞMA İZNİ İÇİN SİZİ BEKLİYORUZ.

       (0 212)  572 86 77      bilgi@yabancilar.com.tr

YABANCILAR ÇALIŞMA İZNİ YURT DIŞI

YABANCILAR ÇALIŞMA İZNİ YURT DIŞI BAŞVURULARI

• Türkiye’de 6 aydan fazla ikameti olamayan yabancı, yabancılar çalışma izni başvurusunu uyruğunun veya daimi ikametinin bulunduğu dış temsilciliğimize yapacaktır. Yabancı, yabancılar çalışma izni başvurusu sırasında iş sözleşmesini, davet mektubunu veya Şirket ortağı olması halinde buna ilişkin Ticaret Sicil Gazetesi’nın yanında bulunması faydalı olacaktır.


• Yabancılar Çalışma İzni Hakkında Kanunun Uygulama Yönetmeliği gereği   Türkiye’deki işverenin e-devlet’e giriş yaparak  yabancılar çalışma izni online başvuru tamamlaması gerkmektedir. yabancılar çalışma izni online başvuru çıktısı alınan form işveren yetkilisi ve yabancı şahıs tarafından imzalanacaktır.   Yabancılar çalışma izni başvuru formu ve müracaat için gerekli diğer belgelerin  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına yabancılar çalışma izni kapsamında gönderilmesi zorunludur. Belirtilen  sürelerin nin aşılması halinde tüm işlemlerin yasal prosedüre uygun olarak tekrarlanması gerekmektedir.


• Yabancılar çalışma izni başvurusu Bakanlık tarafından 4817 sayılı Yabancılar Çalışma İzni Hakkında Kanun, uygulama Yönetmelikleri ve ilgili diğer mevzuat kapsamında incelenip, ilgili kurumların da görüşleri alınarak değerlendirilir. Yabancılar Çalışma izni başvuru sonucu online ve yazılı olarak bildirilir.


• Yabancılar Çalışma izni belgesini alan yabancıların, bu belgeyi aldıkları tarihten itibaren en geç doksan gün içinde ön başvuru yaptıkları T.C. dış temsilciliğine müracaat ederek yabancılar çalışma vizesi talebinde bulunmaları gerekmektedir. Yabancılar çalışma izni vizesini alan yabancı, ülkeye giriş yaptığı tarihten itibaren en geç otuz gün içinde İçişleri Bakanlığına (İl Emniyet Müdürlüklerine) yabancılar çalışma iznine bağlı ikamet tezkeresi almak için başvurmak zorundadır. Aksi halde çalışma izni geçerlilik kazanmayacaktır.

YASAL UYARI

E-DEVLET ŞİFRESİ UYARISI!


e-devlet şifrenizi kimseye vermeyiniz!
E-devlet şifresi size özel bir şifredir. Lütfen şifrenizi kimseye vermeyiniz. E-devlet şifreniz kullanılarak, sizin bilginiz dışında pek çok işlem yapılabilir.
Firmamız çalışma izni işlemlerinde kendisine ait olan Kurumsal e-devlet şifresini kullanmaktadır. Hiç bir zaman sizin e-devlet şifrenizi istememektedir.
KAMPANYALAR

ÇALIŞMA İZNİ ALDIĞIMIZ MÜŞTERİLERİMİZİN ÇALIŞMA AMAÇLI İKAMET TEZKERELERİNİ ÜCRETSİZ YAPIYORUZ

HERKESE 1 YILLIK İKAMET TEZKERESİ. TIKLAYIN SİZİN DE İKAMET TEZKERENİZ OLSUN