YABANCILAR İKAMET TEZKERESİ VE OTURMA İZNİYABANCILAR DANIŞMANLIK TURİZM TİC. LTD. ŞTİ.

BİR YILLIK ÇALIŞMA İZNİNİZ BİZDEN, ÇALIŞMAK SİZDEN

YABANCILAR ÇALIŞMA İZNİ İÇİN SİZİ BEKLİYORUZ.

       (0 212)  572 86 77      bilgi@yabancilar.com.tr

BAĞIMSIZ YABANCILAR ÇALIŞMA İZNİ

YABANCILAR ÇALIŞMA İZNİ - BAĞIMSIZ YABANCILAR ÇALIŞMA İZNİ

Yabancılar çalışma izni kapsamında, bağımsız çalışacak yabancılara çalışmalarının, ekonomik kalkınma açısından katma değer yaratması ve istihdam üzerinde olumlu etki yapacak olması ayrıca Türkiye’de en az “beş yıl” kanuni ve kesintisiz ikamet etmiş olmaları,  koşulu ile bağımsız yabancılar çalışma izni verilebilir.

 

Yabancılar çalışma izni müracaatında yabancının İstihdam üzerindeki etkisinin belirlenmesinde ilgili mercilerin görüşleri de dikkate alınır. Yabancılar çalışma izni ile bağımsız çalışmak isteyen yabancının emniyet makamlarından alınacak belge ile az “beş yıl” kanuni ve kesintisiz ikamet etmiş olması koşulunun yerine getirildiği  kanıtlanır. Bu belge diğer belgelerle birlikte bağımsız yabancılar çalışma izni başvurusu sırasında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına iletilmelidir.

 

Yabancılar çalışma izni müracaatında, yabancının en az “beş yıl” kanuni ve kesintisiz ikamet etmiş olması koşulunun yerine getirilip getirilmediği değerlendirilirken, öğrenimde/öğretimde/öğrencilikte geçen süreler dikkate alınmaz. Diğer taraftan, yabancının beraberinde Türkiye’ye gelerek, yabancı ile birlikte ikamet eden, aynı zamanda öğrenim gören eş ve çocuklarının, öğrenim süreleri ikametten sayılır.

 

Bağımsız yabancılar çalışma izni verilen yabancıların ikamet izni süreleri, yabancıların İçişleri Bakanlığınca, Türkiye’de ikamet ve seyahatlerine ilişkin mevzuata göre belirlenir. Bağımsız yabancılar çalışma izni, işin mahiyeti değişmediği sürece yabancı tarafından ikamet izni sürelerine bağlı olarak kullanılır.

 

Emniyet makamlarınca, bağımsız yabancılar çalışma iznine istinaden verilen ikamet tezkeresi izni sürelerinin uzatılmaması halinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına bilgi verilir.

 

Bağımsız yabancılar çalışma izninin değerlendirilmesinde dikkate alınmak üzere; yabancının faaliyetinin, ulusal ekonomiye sağlayacağı katkı ve yabancının icra edeceği faaliyet için yeterli miktarda gelire sahip olduğunu kanıtlayan belgeler, diğer belgelerle birlikte yabancılar çalışma izni başvurusu sırasında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına iletilmesi istenebilir.

 

Bağımsız yabancılar çalışma izni verilmesi uygun bulunan yabancıya, bağımsız çalışabileceğine ilişkin “Bağımsız Yabancılar Çalışma İzni Müracaat Belgesi” verilir. Bağımsız yabancılar çalışma izni belgesi, verildiği tarihten itibaren “üç ay” süreyle geçerlidir.

 

Yabancıya, işyerini kurmasının ardından, ticaret sicil kaydını Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına ibraz etmesi halinde bağımsız yabancılar çalışma izni verilebilir 

YASAL UYARI

E-DEVLET ŞİFRESİ UYARISI!


e-devlet şifrenizi kimseye vermeyiniz!
E-devlet şifresi size özel bir şifredir. Lütfen şifrenizi kimseye vermeyiniz. E-devlet şifreniz kullanılarak, sizin bilginiz dışında pek çok işlem yapılabilir.
Firmamız çalışma izni işlemlerinde kendisine ait olan Kurumsal e-devlet şifresini kullanmaktadır. Hiç bir zaman sizin e-devlet şifrenizi istememektedir.
KAMPANYALAR

ÇALIŞMA İZNİ ALDIĞIMIZ MÜŞTERİLERİMİZİN ÇALIŞMA AMAÇLI İKAMET TEZKERELERİNİ ÜCRETSİZ YAPIYORUZ

HERKESE 1 YILLIK İKAMET TEZKERESİ. TIKLAYIN SİZİN DE İKAMET TEZKERENİZ OLSUN