YABANCILAR İKAMET TEZKERESİ VE OTURMA İZNİYABANCILAR DANIŞMANLIK TURİZM TİC. LTD. ŞTİ.

BİR YILLIK ÇALIŞMA İZNİNİZ BİZDEN, ÇALIŞMAK SİZDEN

YABANCILAR ÇALIŞMA İZNİ İÇİN SİZİ BEKLİYORUZ.

       (0 212)  572 86 77      bilgi@yabancilar.com.tr

SÜRESİZ YABANCILAR ÇALIŞMA İZNİ

YABANCILAR ÇALIŞMA İZNİ - YABANCILAR SÜRESİZ ÇALIŞMA İZNİ

Türkiye’de en az “sekiz yıl” kanuni ve kesintisiz ikamet eden veya toplam “altı yıllık” kanuni çalışması olan yabancılara,Türkiye’nin taraf olduğu ikili ya da çok taraflı sözleşmelerde aksi öngörülmedikçe, çalışma hayatındaki gelişmeler ve iş piyasasındaki durum  dikkate alınmaksızın, belirli bir işletme, meslek, mülki veya coğrafi alanla sınırlandırılmaksızın yabancılar çalışma izni kapsamında SÜRESİZ ÇALIŞMA İZNİ verilebilmektedir.

 

Yabancılar çalışma izni kapsamında, emniyet makamlarından alınacak belge ile yabancının en az sekiz yıl kanuni ve kesintisiz ikamet etmiş olması koşulunun yerine getirildiği kanıtlanabilmektedir. Bu belge diğer belgelerle birlikte Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına yabancılar çalışma izni kapsamında ve SÜRESİZ ÇALIŞMA İZNİ başvurusu sırasında iletilir.

 

Yabancılar çalışma izni kapsamında yabancının en az “sekiz yıl” kanuni kesintisiz ikamet etmiş olması koşulunu yerine getirip getirmediği  değerlendirilirken, öğrenimde/öğretimde/öğrencilikte geçen süreler dikkate alınmaz. Ancak, yabancının beraberinde Türkiye’ye gelerek, yabancı ile birlikte ikamet eden, aynı zamanda öğrenim gören eş ve çocuklarının öğrenim süreleri ikametten kabul edilir.

 

Yabancılar çalışma izni kapsamında,yabancının toplam “altı yıllık” kanuni çalışmasının bulunması koşulunun yerine getirildiği hususu ilgili mercilerden alınacak belge ile kanıtlanmalıdır. Bu belge diğer belgelerle birlikte Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına yabancılar çalışma izni - süresiz çalışma izni başvurusu sırasında iletilir. Yabancılar çalışma izni kapsamında süresiz çalışma izni verilen yabancıların ikamet izni süreleri, yabancıların ikamet ve seyahatlerine ilişkin mevzuata göre İçişleri Bakanlığınca belirlenmektedir.

 

Yabancılar çalışma izni türlerinden olan süresiz çalışma izni, kapsamında bir değişiklik olmadığı sürece, ikamet izni sürelerine bağlı olarak kullanılır. Emniyet makamlarınca, yabancılar çalışma izni türü olan süresiz çalışma iznine istinaden verilen ikamet izni sürelerinin uzatılmaması halinde, Bakanlığa bilgi verilir.

YASAL UYARI

E-DEVLET ŞİFRESİ UYARISI!


e-devlet şifrenizi kimseye vermeyiniz!
E-devlet şifresi size özel bir şifredir. Lütfen şifrenizi kimseye vermeyiniz. E-devlet şifreniz kullanılarak, sizin bilginiz dışında pek çok işlem yapılabilir.
Firmamız çalışma izni işlemlerinde kendisine ait olan Kurumsal e-devlet şifresini kullanmaktadır. Hiç bir zaman sizin e-devlet şifrenizi istememektedir.
KAMPANYALAR

ÇALIŞMA İZNİ ALDIĞIMIZ MÜŞTERİLERİMİZİN ÇALIŞMA AMAÇLI İKAMET TEZKERELERİNİ ÜCRETSİZ YAPIYORUZ

HERKESE 1 YILLIK İKAMET TEZKERESİ. TIKLAYIN SİZİN DE İKAMET TEZKERENİZ OLSUN