YABANCILAR İKAMET TEZKERESİ VE OTURMA İZNİYABANCILAR DANIŞMANLIK TURİZM TİC. LTD. ŞTİ.

BİR YILLIK ÇALIŞMA İZNİNİZ BİZDEN, ÇALIŞMAK SİZDEN

YABANCILAR ÇALIŞMA İZNİ İÇİN SİZİ BEKLİYORUZ.

       (0 212)  572 86 77      bilgi@yabancilar.com.tr

SÜRELİ YABANCILAR ÇALIŞMA İZNİ

YABANCILAR ÇALIŞMA İZNİ - SÜRELİ ÇALIŞMA İZNİ

İş piyasasındaki durum, çalışma hayatındaki gelişmeler, istihdama ilişkin sektörel ve ekonomik konjonktür değişiklikleri dikkate alınarak ayrıca, Türkiye’nin taraf olduğu ikili ya da çok taraflı sözleşmelerde aksi öngörülmedikçe, yabancının ikamet izninin süresi ile iş sözleşmesinin veya işin süresine göre, belirli bir işletme ve belirli bir meslekte çalışmak üzere en çok bir yıl süreyle yabancılara TÜRKİYE'DE YABANCILAR ÇALIŞMA İZNİ - SÜRELİ ÇALIŞMA İZNİ verilebilmektedir.

Bakanlık, yabancılar çalışma izni - süreli çalışma izninin geçerlilik alanını coğrafi bölge, idari sınır veya şehir gibi girdileri baz alarak genişletebilir veya daraltabilir. Bakanlık bu durumun uygulanması halinde, kararını yabancılar çalışma izni bildiriminde bulunduğu ilgili mercilere bildirmektedir.

 

Bir yıllık kanuni yabancılar çalışma izni  süresinden sonra; aynı işyeri veya aynı işletme ve aynı meslekte çalışmak üzere Türkiye'de yabancılar çalışma izninin süresi en fazla “iki yıl” daha uzatılabilmektedir.

 

Üç yıllık kanuni yabancılar çalışma izni süresinin sonunda, aynı meslekte ancak bu defa dilediği işverenin yanında çalışmak üzere yabancılar çalışma izninin süresi en fazla “üç yıl” daha uzatılabilir.

 

Türkiye’ye yabancılar çalışma izni alarak, çalışmak üzere gelen yabancının eş ve bakmakla yükümlü olduğu çocuklarına da yabancının kendisi ile birlikte en az “beş yıl” kanuni ve kesintisiz ikamet etmiş olmaları kaydıyla Kanun ve Yönetmelik hükümlerine göre  yabancılar çalışma izni- süreli çalışma izni verilebilir.

YASAL UYARI

E-DEVLET ŞİFRESİ UYARISI!


e-devlet şifrenizi kimseye vermeyiniz!
E-devlet şifresi size özel bir şifredir. Lütfen şifrenizi kimseye vermeyiniz. E-devlet şifreniz kullanılarak, sizin bilginiz dışında pek çok işlem yapılabilir.
Firmamız çalışma izni işlemlerinde kendisine ait olan Kurumsal e-devlet şifresini kullanmaktadır. Hiç bir zaman sizin e-devlet şifrenizi istememektedir.
KAMPANYALAR

ÇALIŞMA İZNİ ALDIĞIMIZ MÜŞTERİLERİMİZİN ÇALIŞMA AMAÇLI İKAMET TEZKERELERİNİ ÜCRETSİZ YAPIYORUZ

HERKESE 1 YILLIK İKAMET TEZKERESİ. TIKLAYIN SİZİN DE İKAMET TEZKERENİZ OLSUN